ul. Brzozowa 8, 25-358 Kraków 505-306-254 kontakt@webmuzyka.pl

Jak chronić oko po operacji zaćmy?

W przypadku oka na którym dokonana była operacja zaćmy powinniśmy pamiętać o tym, że narażone jest ono na działanie różnorakich czynników ze świata zewnętrznego.

Dlatego trzeba będzie wiedzieć, jak się zachować, by oko mogło się dobrze goić.

Gojenie oka po operacji zaćmy Maść. Podstawowym produktem będzie specjalna maść z antybiotykiem, która powinna zostać przepisana nam przez lekarza, który wykonał zabieg. Jest to profilaktyka zakażeń, które mogą się niestety pojawić przy oku, które jest po takim zabiegu. Dokonywana jest oczywiście pewnego rodzaju ingerencja w takie oko i dlatego bakterie będą tutaj miały większe możliwości, by się do oka dostać. Miejsca ukrwione są dla nich w takim przypadku szczególnie atrakcyjne. W tym przypadku antybiotyk nie będzie leczył, ale ma być formą profilaktyczną, która zabezpiecz nasze oko przed zakażeniem. Zawsze maść trzeba nakładać czystymi rękami, by samemu nie powiększyć potencjalnego niebezpieczeństwa zakażenia.

Obecność wody – niewskazana. Po takiej operacji przez pierwsze kilka tygodni powinno się dbać o to, by oko było szczelnie zaklejone opatrunkiem. W czasie mycia włosów czy twarzy jest to bardzo ważne. W wodzie znajdować się mogą takie bakterie, które dla rany będą groźne i teoretycznie nawet czysta woda niekiedy może być niebezpieczna. Odnosić się do będzie również do ciśnienia wewnątrzgałkowego, które odpowiada za utrzymywanie gałki ocznej i rozmieszczenie struktur. Zastosowanie specjalnych kropel może być również bardzo ważne, by zachować w oku należytą strukturę. Po operacji zaćmy takie krople mogą być jednak dla rany nie do końca bezpieczne i dlatego będzie to taki czas, gdy lepiej będzie z nich zrezygnować