ul. Brzozowa 8, 25-358 Kraków 505-306-254 kontakt@webmuzyka.pl

Jak skutecznie leczyć wady wzroku?

Najpopularniejszym sposobem leczenia zaćmy jest fakoemulsyfikacja, gdy zaś mamy do czynienia z chorobami siatkówki zastosowanie znajduje witrektomia.

Współczesne metody leczenia wzroku Okazuje się, że dziś można skutecznie leczyć również zez. W tym przypadku wykorzystywane są szkła korekcyjne, choć od niedawna nie można nie dostrzec także rosnącej popularności zastrzyków z botoksu. Tu warto podkreślić, że zez jest zaburzeniem, dla którego typowe są problemy zarówno z ustawieniem, jak i z ruchomością gałek ocznych, już choćby dlatego pojawiają się więc problemy z kierowaniem obu oczu w jeden punkt. Na szczęście, choć zez jest dolegliwością dość męczącą, mówimy również o wadzie, którą nie tylko można dość łatwo rozpoznać, ale i skutecznie leczyć. Pierwszym krokiem wiodącym ku uporaniu się z nią wydaje się dobranie pacjentowi odpowiednich szkieł korekcyjnych.

Dość skutecznym rozwiązaniem jest też zasłonienie tego oka, które widzi lepiej, zmusza to bowiem słabsze oko do bardziej wytężonej pracy. Oczywiście, nie zawsze rozwiązania tego typu są jednakowo skuteczne, do głosu dochodzą więc również zastrzyki z botoksu, te bowiem nie tylko rozluźniają mięśnie, ale również ułatwiają skupienie wzroku. Osoby, które zmagają się z problemem zeza mają świadomość tego, że jednym ze sposobów na uporanie się z nim jest też leczenie operacyjne. Na szczęście, dziś jest ono traktowane przede wszystkim jako metoda ostateczna stosowana jedynie wówczas, gdy inne zawiodą. W przeciwieństwie do zeza zaćma jest chorobą, której przyczyną okazuje się być zmętnienie soczewki. Najczęściej jest to proces naturalny, który postępuje z wiekiem, warto mieć jednak świadomość tego, że nieleczona zaćma niemal zawsze prowadzi do całkowitej utraty wzroku. Rozpoznanie zaćmy nie jest trudne, a jednym z jej pierwszych sygnałów jest mniejsza ostrość widzenia. Tu jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.